​זקוקים לעצה
או יעוץ ראשוני מהיר?
חייגו
072-33-80-894
או מלאו פרטיכם בטופס

עו"ד פירוק שיתוף​

ישנם מקרים רבים בהם תתבצע התאגדות של מספר אנשים על מנת לרכוש נכס מקרקעין – זאת יכולה להיות קבוצת רכישה של בניין מגורים, או קבוצה שרכשה יחדיו בניין משרדים וכן הלאה. 

קיימים גם מקרים בהם השותפות היא סוג של כורח הנסיבות, כמו במקרה של יורשים או במקרה של זוגות אשר רכשו נכס נדל"ן ביחד ועכשיו מעוניינים לפרק הן את הזוגיות והן את השותפות.

החיים הם דינאמיים ויום אחד, אחד מאותם השותפים יכול להחליט כי לא מתאים לו להיות חלק מהשיתוף הזה. בכדי לפרק את השיתוף, חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עו"ד פירוק שיתוף – אליו ניתן להגיע בדרך כלל דרך פנייה אל משרד עו"ד מקרקעין.

עו"ד פירוק שיתוף, יוכל ללוות את הלקוח שלו בתהליך זה, ובעיקר במקרים בהם, שאר השותפים או חלקם נוקטים בפעולות אשר ייעודן למנוע ממנו לפרק את אותו שיתוף. 

כיצד ניתן לפרק עסקת מקרקעין
מעבר להקפדה על בחירת עו"ד פירוק שיתוף במקרקעין שהינו בעל ניסיון בתחום, ישנם עוד מספר פרטים אליהם חשוב להיות מודעים כאשר עולה הרצון לפרק עסקה מהסוג הזה.

באופן כללי, ישנן 2 דרכים שונות באמצעותן ניתן לפרק את העסקה. השיטה הראשונה נקראת פירוק בעין – בשיטה זו, אם נכס המקרקעין ניתן לחלוקה, פשוט מבצעים את אותה חלוקה שווה בשווה. האפשרות השנייה היא חלוקה בשווי – במקרים בהם נכס המקרקעין אינו ניתן לחלוקה, מה שנהוג לעשות זה למכור את הנכס ולחלק את הפדיון בין כל השותפים. 

כאמור, מכיוון שכל אחת מהאפשרויות הללו היא מורכבת וסבוכה, חשוב מאוד להיוועץ באותו עו"ד פירוק שיתוף אשר יבדוק את התיק, ובהתאם, ימליץ על הדרך הנכונה.

דגשים בבחירת עורך הדין
אז ראשית כל, הדרך אל עו"ד פירוק שיתוף תעבור בדרך כלל באותו משרד עו"ד מקרקעין – עורך הדין, אמור להיות מוסמך בתחום דיני המקרקעין. 

מעבר לכך, מומלץ לבדוק את הידע והניסיון הפרטני אותם עורך הדין מחזיק ברשותו – לא לכל עו"ד נדל"ן לדוגמא, יצא בהכרח לטפל בהליכי פירוק שיתוף – כך שמומלץ לבדוק מול עורך הדין האם יצא לו לטפל בעבר בנושא זה או במקרה דומה. כמובן, שפגישת ייעוץ ראשונית עם אותו עורך דין, הצגת השאלות הנכונות וניסיון לשאוב מידע רחב ככל הניתן אודותיו ואותו הרמה המקצועית שלו, תאפשר לנו בסופו של דבר להיות שלמים עם הבחירה. מכיוון שעורך הדין עתיד ללוות אותנו בעסקה חשובה ומשמעותית, חשוב מאוד שלא נקל ראש בהליך הבחירה.  

אם גם אתם מחפשים אחר עו"ד פירוק שיתוף או עו"ד נדל"ן הגעתם למקום הנכון. עו"ד עמית דביר הוא עורך דין מנוסה ומקצועי בתחום המקרקעין, וברשותו הידע והכלים לסייע לכם בכל סוגיה הקשורה לתחומים אלו. 

לפרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם עו"ד עמית דביר. 
 
 

​זקוקים לעצה או יעוץ ראשוני מהיר?
חייגו 072-33-80-894
או מלאו פרטיכם בטופס

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות
פרטי התקשרות
טלפון
072-33-80-894

דוא"ל

amitdvir@gmail.com

כתובת
רחוב בר כוכבא 16/18 בני ברק

 
 


עמית דביר

מקרקעין ונדל"ן | מיסוי מקרקעין | ירושות, צוואות והסכמי ממון | חוזים וייצוג בבתי משפט
 
-
משרד עורכי דין

אם הנכם מעוניינים בייעוץ בתחומים אלו, אל תהססו ליצור קשר כבר היום עם עו"ד עמית דביר לצורך ייעוץ ראשוני