​זקוקים לעצה
או יעוץ ראשוני מהיר?
חייגו
072-33-80-894
או מלאו פרטיכם בטופס

הסכמי ממון

הסכם ממון הוא הסכם מיוחד, בו מסכימים בני זוג (בין אם נשואים או ידועים בציבור), על האופן בו הם ינהגו בענייני הממון והרכוש שלהם בעתיד (על פי רוב ההתייחסות היא בעיקר למקרים של פקיעת הקשר - כלומר גירושין, פרידה או פטירה של מי מבני הזוג), והכל בהתאם לרצונם ובחירותיהם ההדדיות.

כאשר למי מבני הזוג או לשניהם ישנם נכסים, בין אם שנצברו לפני קיום הקשר הזוגי או לאחריו, עולות תהיות או חששות מה יקרה בעתיד במקרה של סכסוך או פרידה. במצב בו אחוז הפרידות והגירושין גבוה מאד, הרי שמדובר בתרחיש מציאותי למדי עם כל הכאב שבדבר. 

הסכם ממון הנערך בצורה נכונה והוגנת, ע"י עורך דין מנוסה בעל ידע ורגישות בתחום, יעניק שקט נפשי לשני בני הזוג. הסכם ממון נכון ימנע בעיות וסכסוכים עתידיים, ויסיר מן השולחן אפשרות לסחטנות במקרה של סכסוכי גירושין.  

חשוב לזכור כי ההתפתחויות המשפטיות בשנים האחרונות בכל מה שקשור לשיתוף נכסים בין בני זוג, הינן עצומות. ישנן סיטואציות משפטיות רבות לפיהן בתי המשפט יכירו על פי התנהלות והתנהגות הצדדים בזכות לבעלות בן הזוג השני בנכסים מסוימים, גם אם נכסים אלו רשומים בבעלות בלעדית של בן הזוג האחר. זאת אף אם אותם נכסים ניתנו לו בירושה, או שרכש אותם טרם קיום הקשר הזוגי. רוצה לומר, למרות שהחוק ורישומי הנכסים אמורים כביכול להעניק הגנה לבן הזוג החוסה תחתם, רק הסכם ממון מקצועי ונכון יוכל להגן עליו בצורה הבטוחה ביותר. 

גם בתחום מיסוי המקרקעין ישנן התפתחויות משפטיות חשובות אשר מאפשרות לבני הזוג לבצע תכנון מס לגיטימי באמצעות הסכמי ממון, דבר אשר עשוי לחסוך לבני הזוג תשלומי מס רכישה או מס שבח.

משרדנו מתמחה בעריכת הסכמי ממון טרום נישואין או לאחר הנישואין, פשוטים ומורכבים כאחד, אשר "נתפרים" במקצועיות רבה בהתאם לדרישותיהם ורגישויותיהם של בני הזוג או לדרישת אחד מהם. הסכם ממון או הסכם חיים משותפים אשר נערכים בצורה מקצועית ונכונה יעניקו הגנה מקסימלית, תוך התחשבות בדינים המשולבים והמשלימים להם - דיני חוזים, דיני ירושות וצוואות. 

להלן תחומי עיסוק משרדנו בין היתר: 
  • עריכת הסכם ממון לפני או אחרי חתונה
  • עריכת הסכם נישואין או הסכם חיים משותפים
  • מתן חוות דעת להסכם ממון קיים
  • עריכת הסכם ממון בין ידועים בציבור
  • ייעוץ ותכנון מס משפחתי הנוגע להסכמי ממון

אם הנכם מעוניינים בייעוץ בתחומים אלו, אל תהססו ליצור קשר כבר היום עם עו"ד עמית דביר לצורך ייעוץ ראשוני בטלפון נייד 052-3819696 או בדוא"ל amitdvir@gmail.com
 

​זקוקים לעצה או יעוץ ראשוני מהיר?
חייגו 072-33-80-894
או מלאו פרטיכם בטופס

לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות
פרטי התקשרות
טלפון
072-33-80-894

דוא"ל

amitdvir@gmail.com

כתובת
רחוב בר כוכבא 16/18 בני ברק

 
 


עמית דביר

מקרקעין ונדל"ן | מיסוי מקרקעין | ירושות, צוואות והסכמי ממון | חוזים וייצוג בבתי משפט
 
-
משרד עורכי דין

אם הנכם מעוניינים בייעוץ בתחומים אלו, אל תהססו ליצור קשר כבר היום עם עו"ד עמית דביר לצורך ייעוץ ראשוני